Очікує на перевірку

38 North

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

38 North — вебсайт, присвячений аналізу Північної Кореї.[1] Колишня програма Американсько-корейського інституту в Школі передових досліджень міжнародних відносин імені Пола Нітце[en] при Університеті Джонса Гопкінса тепер знаходиться у Центрі Стімсона[en], яким керує колишній службовець Державного департаменту США Джоел С. Віт та головний редактор Дженні Таун.[2] Серед відомих учасників — ядерний вчений Зігфрід Хекер[en], колишній керівник пхеньянського бюро Ассошіейтед Прес Жан Х. Лі, експерт із кібербезпеки Джеймс Ендрю Льюїс[en] та засновник блогу North Korea Tech[en], Мартін Вільямс.

Аналіз супутникових зображень

[ред. | ред. код]

На 38 North використовуються комерційні супутникові знімки ключових галузей, що представляють інтерес для Північної Кореї, надаючи своїм аналітикам можливість розкрити погляд на розвиток ситуації в країні.

У листопаді 2013 року на 38 North було опубліковано відкриття нового будівництва на північнокорейському запуску ракети, який, за словами інституту, був оновлений для обробки більших ракет.

У січні 2016 року на 38 North було повідомлено про програму підводного човна з балістичних ракет Північної Кореї, використовуючи аналіз супутникових зображень на суднобудуванні Sinpo South, після 21 грудня 2015 року після випробування «викиду» балістичної ракети з підводного човна. Джозеф Бермудез зазначив, що зображення свідчать про активне прагнення Північної Кореї до програми БРПЛ, прогноз, який пізніше був підтриманий чотирма тестами БРПЛ протягом року 16 березня, 23 квітня, 9 липня та 24 серпня.

Пізніше, у січні 2016 року, 38 North повідомив про підозрілу активність на станції запуску Sohae в Північній Кореї. Аналіз супутникових зображень Джека Лю показав низький рівень активності на ключових об'єктах та об'єктах Sohae. Через десять днів після публікації статті Північна Корея провела запуск Unha-4, що несе супутник Kwangmyongsong-4 на Sohae.[3]

У квітні 2016 року на 38 North повідомили про відпрацювання палива з парової установки в ядерному науково-дослідному центрі Yongbyon, що використовується для підігріву поштової станції, що є можливим показником того, що може бути здійснено перероблення додаткового плутонію. У середині квітня на 38 North повідомили про діяльність, в якій Північна Корея почала переробляти плутоній для ядерної зброї. Міжнародне агентство з атомної енергії не підтвердило це до 7 червня, майже через два місяці.[4]

У вересні 2016 року на 38 North повідомляли про нову активність біля всіх трьох порталів на ядерному випробувальному майданчику Punggye-ri на основі аналізу супутникових зображень, проведених Джозефом Бермудесом та Джеком Лю.[5] Діяльність показала, що операції по технічному обслуговуванню та дрібних розкопок відновилися. На наступний день Північна Корея провела свій п'ятий ядерний тест у місті Пунггей-ри.[6]

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. How badly are sanctions hurting North Korea’s Kim Jong Un?. The Economist. ISSN 0013-0613. Процитовано 3 листопада 2022.
  2. Despite 'Loss Of Faith' In Kim Jong Un, The U.S. Tries Again For A Nuclear Deal. NPR.org (англ.). Процитовано 3 листопада 2022.
  3. North Korean rocket puts object into space, angers neighbors, U.S. Reuters (англ.). 7 лютого 2016. Процитовано 3 листопада 2022.
  4. N Korea's Yongbyon plutonium site likely reactivated says IAEA. BBC News (брит.). 7 червня 2016. Процитовано 3 листопада 2022.
  5. New Activity Near All Three Portals at the Punggye-ri Nuclear Test Site | 38 North: Informed Analysis of North Korea. web.archive.org. 9 вересня 2016. Архів оригіналу за 9 вересня 2016. Процитовано 3 листопада 2022.
  6. Hartmann, Margaret. 5th North Korea Nuclear Test Suspected After Earthquake Is Detected. Intelligencer (амер.). Процитовано 3 листопада 2022.